Kauno bendruomenių centrų asociacija

Civitas koordinatorių susitikimas

                 Rugsėjo 20 Pilietinės visuomenės institutas (PVI)suorganizavo Lietuvoje veikiančių „CIVITO klubų veiklos koordinatorių konferenciją, kurioje dalyvavo  ir Kauno Dainavos bendruomenės diskusijų klubo „CIVITAS atstovai.

                 Konferencija vyko Vilniuje Atviros Lietuvos Fondo patalpose (Didžioji g.5). Susirinko gausus būrys civitiečių iš įvairiausių vietovių, nes Lietuvoje jau veikia 37 klubai. Tačiau iš penkių didžiųjų miestų Kauno Dainavos klubas yra vienintelis.

                 Konferencijai vadovavo PVI direktorius Darius Kuolys. Vyko klubų veiklos ir patirties aptarimas, svarstyti pageidavimai dėl naujų lektorių. Tačiau didžiausią konferencijos dalį užėmė 2008-jų metų pilietinio švietimo programos „Kokio Seimo norime?“ svarstymas. Programa labai plati (pridedu), taigi turėsime iš ko rinktis.

                 Su konferencijos dalyviais maloniai bendravo ir savo patirtimi dalijosi civitiečiams gerai pažįstamas Romas Sakadolskis.

                 Gražiu baigiamuoju akordu buvo ekskursija po Vilniaus senamiestį. Išsamiai susipažinome su senojo daugiataučio Vilniaus svarbiausiais lietuvybės centrais, nes ekskursiją pravedė pats Darius Kuolys

 

Dainavos bendruomenės

diskusijų klubo „Civitas“ veiklos koordinatorė

                                                    Daiva Valentaitė

 

Pilietinės visuomenės instituto siūloma

pilietinio švietimo programa „Kokio Seimo norime?“.

                      Programos trukmė: nuo 2007 m. lapkričio mėn. iki 2008 m. rugsėjo mėn. Programa gali būti įgyvendinta rengiant viešas diskusijas regioniniuose pilietinių diskusijų klubuose „Civitas“, bendradarbiaujant su vietos ir nacionaline žiniasklaida.

 

                      Programos paskirtis – aptarti Seimo vaidmenį ir jo uždavinius tvarkant bendrus demokratinės valstybės bei visuomenės reikalus, paskatinti tiek piliečius, tiek politines partijas atsakingiau dalyvauti 2008 metų Seimo rinkimuose, prisidėti prie didesnio visuomenės pasitikėjimo Seimu ir demokratija.

 

                      Viešose diskusijose ir gaudami vietos bei nacionalinėje žiniasklaidoje skelbiamą informaciją piliečiai bus skatinami išskirti aktualiausias visuomenės ir valstybės problemas, pagrindinius raidos tikslus ir susieti juos su parlamento darbu. Politikos, ekonomikos, socialinės apsaugos, švietimo ir kitų sričių ekspertai padės gyventojams suformuluoti galimus uždavinius būsimam Seimui, padės suprasti galimų politinių sprendimų alternatyvas.

 

Galimos temos ir pranešėjai:

I. Ar Lietuvai gresia „seimokratija“: kokio seimo mums reikia?

1.  Kaip renkamės ir kaip galėtume rinktis Seimą. Partijų šūkiai ir racionalus rinkėjų pasirinkimas (Romas Sakadolskis, Audronė Nugaraitė ir kiti)

 

2.  Ideologija, partijos programa ir rinkėjas (Ainė Ramonaitė, Andrius Navickas ir kiti)

Apie ideologijas paprastai. Ideologijos ir mūsų vertybės. Skirtingos žmonių vertybės, skirtingi interesai, bet ar skirtingi pasirinkimai už ką balsuoti?  Kaip atpažinti ideologinius skirtumus tarp politinių partijų: partijų pavadinimai ir partijų programos.

 

 

II. kokius uždavinius turėtume kelti Seimui

1. Kaip susigrąžinti valstybę?  (Darius Kuolys ir kiti)

Seimo vaidmuo įgalinant visuomenę, užtikrinant piliečių teises ir demokratinę tvarką.

 

2. Kaip įveikti korupciją? (Rytis Juozapavičius, Jolanta Aleknevičienė ir kiti)

Ką galėtų padaryti Seimas mažindamas korupciją Lietuvoje?

 

3.  Kaip Lietuvos piliečiams įgyti daugiau galių savo krašto valdyme? (Danutė Jakubėnienė ir kiti)

Kuo skiriasi dalyvis, pavaldinys ir parapijietis?  Kaip žmonės gali dalyvauti savo pačių krašto valdyme?  Ko lietuviškai savivaldai stinga? Ar ji atitinka mūsų lūkesčius?  Kaip Seimas galėtų prisidėti prie savivaldos stiprinimo?

 

4. Ar įmanoma didesnė ekonominė gerovė visiems? (Gitanas Nausėda, Rimantas Rudzkis, Raimundas Kuodis ir kiti)

Mokesčių mokėtojo dilemos: Už ką mokame mokesčius? Kam mokesčių mokėtojų pinigai panaudojami?  Esama mokesčių sistema ir socialinių-ekonominių problemų sprendimas: lūkesčiai ir jų pateisinimas. Ką Seimas turėtų nuveikti ekonominei Lietuvos pažangai? Kaip valstybė turėtų tvarkyti mūsų bendrus pinigus – viešuosius finansus? 

 

5.  Valstybės politika ir socialinė apsauga: „Padėk sau ir Dievas tau padės“? (Skirmantė Kondratienė, Boguslavas Gruževskis, Arūnas Poviliūnas ir kiti)

„Kam duoti, o kam ne?“  - kaip šį klausimą turėtų spręsti Seimas? Socialinė partnerystė – valdžios institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir piliečių bendradarbiavimo galimybės užtikrinant efektyvią valstybės socialinę politiką.

 

6. Kokios mokyklos savo vaikams norime?  (Eglė Pranckūnienė, Pranas Gudynas ir kiti)

Ką turėtų nuveikti Seimas, kad mūsų vaikai ir jaunimas gautų geresnį išsilavinimą, kad galėtų mokytis suaugusieji?

 

7. Ar pajėgsime išsaugoti savo kultūrą ir jos paveldą?

Kultūros paveldas – kam jis rūpi? Kaip reikėtų spręsti kultūros paveldo apsaugos problemas?  Kokios kultūros politikos turėtų imtis naujai išrinktas Seimas?

 

8. Įstatymų viršenybė – kaip jos pasiekti? (Valentinas Mikelėnas, Tadas Klimas, Aidas Palubinskas ir kiti)

Kodėl Lietuvos piliečiai nepasitiki Lietuvos teismų sistema? Kokios yra svarbiausios kliūtys įstatymų viršenybei Lietuvoje? Kaip Seimas turėtų spręsti tvarkos ir teisingumo užtikrinimo problemas? 

 

9. Ar saugi mūsų valstybė? (Jonas Kronkaitis ir kiti)

Ar nacionalinio saugumo klausimai gali būti aktualūs eiliniam Lietuvos piliečiui? Kokį Lietuvos kariuomenės modelį turėtų pasirinkti Seimas? Kaip Seimas galėtų sustiprinti šalies nacionalinį saugumą?  

 

Klausiame kauniečių, kokios temos aktualiausios. Atsakymą siųskite e-adresu daizita2000@yahoo.com

2007-09-28

Visos naujienos

© 2011-2024 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple