Kauno bendruomenių centrų asociacija

Renginių skelbimai

 

   

 Kauno apskrities Viešosios bibliotekos (Radastų g. 2, Kaunas), renginiai ir nemokami mokymai

2018 m. spalio 18 ir 25 d.  paskaitų ciklas "Pasitikėjimas technologijomis (ne)priklauso nuo mūsų". Lektorė – Dr. Renata Danielienė, VšĮ „Informacinių technologijų institutas“ vykdančioji direktorė

Spalio 18 d. 11 - 12.00 val. – paskaita „Pagrindinės e-saugos žinios“.
Sužinosite kas yra „dideli duomenys“, ir kodėl reikia žinoti apie e-saugą; socialinė inžinerija: kas tai yra, kaip atpažinti ir apsisaugoti; ką gali programišiai ir kt. temomis.
12.30 - 13.30 val. – paskaita „Kompiuterių ir išmaniųjų įrenginių saugumas“.
Sužinosite apie šnipinėjimo programos, kaip jos įdiegiamos kompiuteryje naudotojui „nežinant“ (nagrinėjamas pavyzdys); kaip apsisaugoti nuo galimų virusų ir įsilaužimo; kompiuterių ir išmaniųjų įrenginių saugumas: patarimai apie tai, kokios priemonės turi būti naudojamos siekiant apsisaugoti nuo galimų grėsmių, į ką reikia atkreipti dėmesį diegiant programėles į išmaniuosius įrenginius (telefonus, planšetes); slaptažodžiai; jų kūrimo rekomendacijos.

 Spalio 25 d. 11 - 12.00 val. paskaita "Saugus naudojimasis internetu" .
Ar mokate atpažinti saugias svetaines? Kur kaupiama asmeninė informacija kompiuteryje ir internete? Kaip apriboti informacijos kaupimą? Patarimai kaip saugiai naršyti internete.
12.30 - 13.30 val. – paskaita "Socialiniai tinklai".
Kas yra socialinių tinklai ir teikiama nauda. Suprasti, kas gali matyti paskelbtą informaciją ir kaip ji gali būti panaudota; paskelbtos informacijos ilgaamžiškumas. Komunikavimas socialiniuose tinkluose: atsakingas informacijos ir nuotraukų publikavimas; žymėjimas nuotraukose ir pan.
Nustatymų koregavimas: skelbiamos informacijos filtravimas, blokavimas. Galimos grėsmės socialiniuose tinkluose (apgavikai, nusikaltėliai, virusai, apgaulingos nuorodos ir pan.).

 2018 m. spalio 23 d. paskaitų ciklas:
11 - 12.00 val. paskaita "Saugus bendravimas internete".
Dirbdami kompiuteriu ar pramogaudami internete, galime ne tik naudotis neaprėpiamu informacijos kiekiu, bet ir susidurti su internete egzistuojančiais pavojais. Laikai, kai internetu naudojosi tik kompiuterius gerai išmanantys specialistai seniai praeityje. Tą supranta kiekvienas, tame tarpe ir kibernetiniai nusikaltėliai. Lygiai taip pat kaip bandome apsaugoti save, savo artimuosius bei mūsų turtą nuo nusikaltėlių tikrame gyvenime, kai kurių panašių veiksmų reikia imtis ir interneto erdvėje.
12.30 - 13.30 val. paskaita "Tapatybės vagystės".
Šiandieniniame kompiuterinių technologijų pasaulyje viskas, kas neįmanoma, tampa įmanoma. Kad asmens tapatybė taptų vagystės objektu, nebūtina vaikščioti vienam po apleistas vietas. Mūsų amžiuje, kai skaitmeninė asmenybė visiškai atskirta nuo realaus savo prototipo, tapatybės vagystės tapo masiniu reiškiniu. Jei asmeninė informacija (asmens tapatybės kortelės duomenys, bankinė informacija) papuola į nusikaltėlių rankas, pasekmės gali būti nenuspėjamos: pinigų išėmimai iš banko sąskaitos, kreditai Jūsų vardu, nekilnojamojo turto pardavimas ar kitos nesąžiningos, nusikalstamos veiklos.
Lektorė - Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresnioji specialistė Jovita Juršytė

2018 m. spalio 30 d. 11-14.30 val. praktiniai užsiėmimai „Informacinio saugumo priemonės kibernetinėje erdvėje“. VDU Viešosios komunikacijos katedros lektorius Ignas Kalpokas.
Mokymų dalyviai bus kviečiami susipažinti su pagrindinėmis kibernetinio ir informacinio saugumo grėsmėmis: kenkėjiškomis programomis ir jų sklaidos būdais, sukčiavimo strategijomis bei manipuliavimo informacija galimybėmis. Taip pat mėginsime suprasti nesaugumo priežastis bei įsivertinti realistiškiausias grėsmes.
KVIEČIAME
 


     

© 2011-2018 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple