Kauno bendruomenių centrų asociacija

Kaune paskelbti seniūnaičių rinkimai

Kauno miesto savivaldybė paskelbė seniūnaičių rinkimus. kaip teigia Vietos savivaldos įstatymas, seniūnaitis apibūdinams kaip gyvenamosios vietos bendruomenės atstovas, kurio uždavinys - rūpintis bndruomenės interesais ir atstovauti bendruomenei seniūnijoje, savivaldybėje bei savivaldybės teritorijoje veikiančioje valstybės įstaigose.

Nuo rugpjūčio 19 iki 30 d. gyventojai ir seniūnijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos galės kelti ir registruoti savo kandidatus kiekvienos miesto seniūnaitijos seniūnaičio pareigoms užimti.

Kandidatų sąrašo paskelbimas - rugsėjo 2 dieną. Balsavimas ir rezultatų paskelbimas - rugsėjo 13 d.

Norėdami aktyvų, bendruomenę telkiantį gyventoją matyti seniūnaičiu, toje seniūnijoje gyvenantys žmonės ar bendruomeninės organizacijos turėtų teikti siūlymą seniūnijai. Prie jo reikia pridėti kandidato gyvenimo aprašymą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir patvirtintą susirinkimo protokolo kopiją, jei kandidatą siūlo bendruomeninė organizacija. Kandidatu į seniūnaičius gali būti siūlomi tik pilnamečiai gyventojai, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jų kandidatūra siūloma.

Seniūnaitis – tai seniūnaitijos bendruomenės atstovas, renkamas pačių tos vietovės gyventojų ketveriems metams. Jis atstovauja kiekvieno seniūnaitijos gyventojo interesams ir yra tarsi seniūno, bendruomenės ir kitų institucijų jungiamoji grandis. Seniūnaitis rūpinasi bendrijos kultūrine, sporto veikla, aplinka, bendrauja su gyventojais.

 Kauno bendruomenių centrų asociacija kviečia Kauno miesto bendruomenių organizacijas seniūnaičio pareigoms teikti savo aktyviuosius kandidatus. Tik tokiu būdu užtikrinsime, kad vietos bendruomenes atstovaus tikrieji mūsų vietos bendruomenių atstovai.

 

Informacija parengta pagal www.kaunas.lt ir https://seniunaiciai.kaunas.lt/.

2019-08-21

Visos naujienos

© 2011-2020 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple