Kauno bendruomenių centrų asociacija

Skambės Šilainių poetų eilės

KVIEČIAME! Kauno bienalės“ inicijuotas tarptautinis projektas „Stebuklingi kilimai“ (angl. „Magic Carpets“), atsigręždamas į Kauno menininkus, skiria dėmesį vietos bendruomenių idėjų įgyvendinimui. Vieno iš penkių šių metų tarpdisciplininių projektų – „Eiliuoti Šilainių kiemai“ – iniciatoriai, aktoriai Edita Niciūtė ir Arnis Aleinikovas, pakvietė šilainiškius dalintis savo kurtomis eilėmis.

Projekte sulaukta autorių, kurie tiesiog „išplėšė“ puslapius su eilėmis iš asmeninių dienoraščių ir išdrįso atiduoti juos įrašų studijai, kiti dalinosi vieninteliu per savo gyvenimą parašytu tekstu apie meilę ir laukimą, o viena vietos kūrėja atsiuntė net dvi savo parašytas knygas.

Išgirsime Julijos Augustauskienės, Dalios Sakalauskienės, Aldonos Mankutės- Kursevičienės, Dalios Buragienės, Zenės Sadauskaitės, Vilijos Grigaliūnaitės, Herminijos Vokietaitienės, Vidos Gustaitytės-Bubnienės, Agniaus Rušio, Gintaro Povilavičiaus ir Raimundo Eimonto eiles.

Eilės gyvai skambės „Eiliuoti Šilainių kiemai“ pristatymo renginyje šį penktadienį, liepos 31 d. nuo 18 val. Santarvės parke, Kaune.

Interviu portalui "Kaunas pilnas kultūros, aktorė Edita Niciūtė pasakoja kaip atrado Šilainių bendruomenę: Pirmiausia buvau pradėjusi dirbti su Šilainių bendruomenės moterų ansambliu „Slaunos su Škarpetkutėm“. Mes kartu kūrėme bendruomeninį spektaklį „Pempinės“. Kadangi ansamblio moterys yra artistiškos, azartiškos, energingos ir nebijančios eksperimentuoti scenoje, tai vėliau kartu  bendradarbiavome ir poezijos spektaklyje, kuris buvo skirtas Vėlinėms. Pastebėjau, kad Šilainiuose daug eiliuojančių žmonių – tai eiliuojanti bendruomenė. Svarbiausia, kad rašančios Šilainių gyventojos bendrauja tarpusavyje ir dalinasi savo kūryba".


„Eiliuoti Šilainių kiemai“ yra ES programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“ Platformų projekto „Stebuklingi kilimai“ („Magic Carpets“) dalis


Visas straipsnis čia.

2020-07-29

Visos naujienos

© 2011-2020 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple