Kauno bendruomenių centrų asociacija

Kauno apskrities bendruomeninių organizacijų tarybū susitikimas

Spalio 7 d.  Kauno apskrities bendruomeninių organizacijų tarybų (BOT) pirmininkus ir pavaduotojus į susitikimą pakvietė Kaišiadorių rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininkė Janina Augustinavičienė. Susitikimas vyko renovuotuose Darsūniškio bendruomenės namuose,

Kaišiadorių rajone diskutavo atstovai iš Kaišiadorių, Raseinių, Kėdainių, Prienų, Birštono ir Kauno rajono bendruomeninių organizacijų tarybų (BOT). Dalyvavo LVBOS ir Lietuvos nacionalinės bendruomeninių organizacijų tarybos, KBCA tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas ir Lietuvos VVG tinklo pirmininkė Kristina Damašė.
Gaila, tačiau dėl neaiškių priežasčių nedalyvavo Kauno miesto BO tarybos atstovai.

Susipažinę visi pasdalinȯ pirmų veiklos metų patirtimi, bendruomeninių organizacijų džiaugsmais ir rūpesčiais, bendruomenių organizacijų (VBO) padėtimi savivaldybėse. Džiugu, kad pradėjus veikti BOT, Kauno r., Raseinių r., Kėdainių rajono - ruošia, - pirmiausiai atliko savo bendruomenių organizacijų (VBO) apklausą, "suskaičiavo" kiek veikiančių ir registruotų yra "gyvų" ir "negyvų", aiškinosi jų veiklą, sudarę veiklos planus metams ar kaip Raseiniai - visai kadencijai.

Pažymėti ir trūkumai, problemos bei iššūkiai: vis tik savivaldybių tinklapiuose trūksta informacijos apie BOT veiklą, apie atliktų apklausų rezultatus, nuostatų. Pažymėta, kad BOT galėtų svarstyti tiek Leader naujo etapo programas rajonuose, tiek organizuoti savivaldybių VBO veiklos ir poreikių apklausas, pasiūlymus NPP (pateikti iki gruodžio 12 d.), kad tarybos taptų socialiniais partneriais svarstant savivaldybių projektus, programas. Labai reikalingas susitikimas, nes nežiūtint į tai, kad bendruomeninė veikla skaičiuoja dešimtmečius, kiekvienas laikmetis atneša naujus darbus, aktualijas ir bendruomeninio darbo ypatumus. Keičiasi patys savanoriai, keičiasi valstybės ir savivaldos požiūris, įsitraukimo, finansavimo, skatinimo galimybės. Todėl labai aktualu diskutuoti, mokytis, dalintis informacija ir gerąja patirtimi. Tokie susitikimai numatomi ir ateityje.

Dėkojame už nuotrauką Kauno rajono bendruomenių organizacijų sąjungai bei žinutę, kurią papildėme ir praplėtėme. Dėkojame Kaišiadorių BOT pirmininkei J. Augustinavičienei bei Darsūniškio kaimo bendruomenei už šilumą ir skanėstus. Tikimės, kad tokie susitikimai taps tradiciniais, bus organizuoti ir kitose apskrityse.

2020-10-13

Visos naujienos

© 2011-2020 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple