Kauno bendruomenių centrų asociacija

Istorijos atminties valanda, skirta Jonui Karoliui Chodkevičiui

Istorijos atminties valanda, skirta Jonui Karoliui Chodkevičiui.

Lapkričio 26 d. vakarą prie Aleksoto seniūnijos pastato aidėjo patrankų šūviai, buvo keliamos vėliavos, istorinėmis uniformomis vilkintys Aleksoto voltižieriai, Kauno pavieto laisvieji šauliai, sparnuoto husaro uniformą vilkintis Rolandas Prušinskas pradėjo teatralizuotą renginį, skirtą Jonui Karoliui Chodkevičiui – garsiam Abiejų Tautų Respublikos karvedžiui.

Nuskambėjo Lietuvos himnas, Kaunas – 2022 atstovė Goda Kacilevičiūtė pakvietė apžiūrėti ką tik ant šalia seniūnijos esančios slėptuvės menininko Arūno Matulio pastatytą meno kūrinį – skulptūrą „Skrydis“.

Apžiūrėję skulptūrą renginio dalyviai persikėlė į Aleksoto seniūnijos salę, kurioje garbingi svečiai istorikai nepaprastai patraukliai pateikė daug išsamios ir įdomios informacijos apie J.K.Chodkevičių, to meto kovas, karybos būdus.

Pirmasis pranešėjas – tikrasis sparnuotų husarų šliachtičių kilmės palikuonis Rolandas Prušinskas vaizdingai ir išsamiai papasakojo apie sparnuotus husarus, kuriais tapti galėjo tik labai turtingi ir garbingi kariai, nuo pat vaikystės ruošti būti bebaimiais Tėvynės gynėjais.

Apie J.K.Chodkevičiaus vaikystę ir jaunystę labai patraukliai papasakojo istorikas Algimantas Daugirdas, apie garsiausią karvedžio laimėtą mūšį prie Salaspilio, kaip visada, nepaprastai įspūdingai papasakojo profesorius Valdas Rakutis, o istorikas Arvydas Pociūnas pristatė mūšio prie Chotino, kuriame buvo sustabdytas osmanų žygis į Europą, mūsų kariuomenės herojiškus ir pasiaukojančius veiksmus.

Puiki istorijos pamoka senam ir jaunam, įkvepianti didžiulę pagarbą mūsų protėviams, kurie gynė mūsų brangią Tėvynę. Renginys yra sudėtinė SADM finansuojamo projekto „Aleksoto bendruomenės centras – Aleksoto bendruomenei“ dalis.

Nuotraukos - Rimanto Žiemio, skelbiamos čia.

2021-12-02

Visos naujienos

© 2011-2023 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple