Kauno bendruomenių centrų asociacija

Tarptautinė konferencija Seime „Kaip kiekvienus metus paversti Piliečių metais!“

Kauno bendruomenių centrų  asociacijos atstovai kartu su LVBOS ir Vilniaus bendruomenių asociacijos atstovais gruodžio 12-13 dieniomis dalyvavo Europos piliečių metų baigiamajame renginyje – konferencijoje „Kaip kiekvienus metus paversti Piliečių metais!“ Konferencija vyko LR Seime.

Sveikinimo kalbas konferencijos oficialiame atidaryme sakė Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis, Europos Komisijos vicepirmininkė, Europos Komisijos narė teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės klausimais Vivjana Reding (Viviane Reding), Europos ombudsmenė Emili O`Reili (Emily O`Reilly). 
Sveikindamas renginio dalyvius Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Gedvilas pasidžiaugė, kad labai simboliška, kad Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai uždarymo renginiu tapo būtent Europos piliečių metų baigiamoji konferencija. Anot V. Gedvilo, siekis skatinti pilietiškumą – kaip pagrindinį ES demokratijos elementą – šiandien yra kaip niekad svarbus ir reikalingas.
Vyriausybės vadovas A. Butkevičius įsitikinęs, kad Europa ateityje išliks vieninga, konsoliduota ir konkurencinga, tačiau taip pat atsižvelgianti į piliečių interesus ir poreikius.
Europos Parlamento narys prof. V. Landsbergis akcentavo, kad svarbu būti ES, dirbti ir jaustis ES piliečiais. 
Europos Komisijos vicepirmininkė V. Reding patikino priėjusi prie išvados, kad kiekvieni metai turėtų būti Piliečių metais. 
V. Reding pasveikino daug šiais metais svarbių darbų atlikusį Europos piliečių metų aljansą, kurį vienija 62 Europos tinklai, atstovaujantys daugiau nei 4000 organizacijų ir dirbantys daugiau nei 50 šalių. Europos Komisijos vicepirmininkė akcentavo tiesioginio politikų ir žmonių dialogo svarbą. Jos nuomone, informacijos trūkumas yra didžiausias mūsų priešas.

Europos ombudsmenės E. O`Reili įsitikinimu, ES pilietybė nereiškia, kad atsisakysime savo nacionalinės pilietybės, tačiau ji numato tam tikras teises, atsakomybę ir pilietinį dalyvavimą. E. O`Reili pripažino, kad daugelyje ES valstybių narių vis sudėtingiau skleisti ES pilietybės idėją. Jos nuomone, sprendžiant tapatybės krizę būtina prisiminti vertybes ir principus, kuriais buvo paremtas ES steigimas.

Kaip tvirtino E. O`Reili, rinkimai į Europos Parlamentą suteikia galimybę išklausyti ES piliečius ir jų lūkesčius apie ES ateitį. Ji taip pat patikino remsianti ES institucijas gerinant jų įvaizdį, skaidrinant jų veiklą ir atsisakant biurokratizmo.

Per dvi konferencijos dienas Seime rengiamos diskusijos apie nevyriausybinių organizacijų vaidmenį ir ateitį kuriant Europą, Europos kūrimą „iš apačios į viršų“, ES piliečių teisių puoselėjimą, naujus būdus piliečiams daryti įtaką politikos formuotojams, artėjančius 2014 m. Europos Parlamento rinkimus.

Konferencijoje „Kaip kiekvienus metus paversti Piliečių metais!“ dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių iš įvairių ES nevyriausybinių organizacijų ir institucijų. Lietuvos iniciatyva į renginį stebėtojų teisėmis pakviesti nevyriausybinių organizacijų atstovai iš ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių – Ukrainos, Gruzijos, Moldovos, Baltarusijos, Armėnijos, Azerbaidžano.

2012 m. lapkričio 21 d. Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos (ES) Taryba 2013 metus paskelbė Europos piliečių metais. Europos piliečių metų tikslas – skleisti žinias apie su ES pilietybe susijusias teises ir pareigas.

 Paruošta pagal Lietuvos Respublikos Seimo informacinę medžiagą, 2013-12-13

2013-12-14

Visos naujienos

© 2011-2025 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple