Kauno bendruomenių centrų asociacija

Saugios kaimynystės grupių programos pristatymas

Penktadienį, sausio 10 d., Kauno Vyr. policijos komisariato Prevencijos skyrius organizavo Kauno bendruomenių organizacijų, seniūnų, policijos darbuotojų susitikimą su Vilniaus "Saugios kaimynystės grupių" asociacijos pirmininke Laura Mažinte. Ji pristatė 2013 metais atlikto „Saugios kaimynystės“ tyrimo Vilniaus mieste rezultatus.
Saugios kaimynystės grupių asociacija susikūrė Vilniuje 2013 metais. Ji veikia Vilniaus apskrityje ir jungia Vilniaus, Utenos, Molėtų saugios kaimynystės grupes, stengiantis palaikyti bei paskatinti veikiančias „Saugios kaimynystės“ grupes, parodyti jų naudingą veiklą visuomenei, padėti tokioms grupėms rasti tinkamiausius sprendimus, efektyviai bendradarbiauti su policija. Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 1500 saugios kaimynystės grupių, kurios kartais net nežino apie viens kito egzistavimą.
L. Mažintė papasakojo, kad tik penktadaliu „Saugios kaimynystės“ grupių sėkmę lemia policijos ar kitų jėgos struktūrų veikla, o likusius 80 proc. – bendruomenės narių vertybės, psichologija, aktyvumas. Dabartiniu metu vykdant saugios kaimynystės programą, nėra aiškios valstybės politikos, SK grupės neturi juridinio asmens statuso, programa iš esmės rūpinasi tik policija, finansavimas yra visiškai nepakankamas, ribota programos sklaida visuomenėje, policijos pareigūnai turi problemų bendraudami su bendruomenėmis, yra nepasiruošę. Todėl svarbu, kad Lietuvos gyventojai būtų pasiruošę patys aktyviai dalyvauti kuriant jų pačių saugumą. Asociacijos tikslas - sukurti saugios kaimynystės grupių (SKG) duomenų bazę, pasidalinti patirtimi, kūrimo metodika. Asociacija ruošiasi, pasinaudodama ES parama, organizuoti mokymus tiek bendruomenėms, tiek policijos bendruomenės pareigūnams, kurie dirbs su vietos bendruomenėmis prevencijos tikslais. Bendradarbiavimui su vietos bendruomenėmis nutarta visoje Lietuvoje steigti Bendruomenių pareigūnų pareigybę, kurie betarpiškai dirbs su bendruomenėmis. Tokie pareigūnai nuo 2014 m. vasario mėn.  pradės dirbti ir Kaune.
Susitikime buvo pristatyta ir saugios kaimynystės patirtis Belgijoje.
Vilniaus SKG asociacijos tyrimo rezultatai buvo pristatyti ir Policijos departamente, Vilniaus policijos komisariate ir dabar Kaune.
Kaune SK grupių veikla buvo pristatyta 2012 m. Panemunės ir Petrašiūnų seniūnijose, pernai, gruodžio mėn. saugios kaimynystės grupė buvo įsteigta Lampėdžių bendruomenės centre.
Antradienį, sausio 14 d., KBCA išplėstiniame tarybos posėdyje Kauno VPK Prevencijos skyriaus pareigūnai SKG programą ir Bendruomenių pareigūnų darbą pristatys bendruomenių centrų pirmininkmas.
Apie Saugios kaimynystės grupių asociacijos veiklą galima susipažinti facebook'e:

https://www.facebook.com/saugioskaimynystesgrupiu.asociacija

2014-01-13

Visos naujienos

© 2011-2024 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple