Kauno bendruomenių centrų asociacija

Kreipimasis

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui

Viktorui Muntianui                                                                                             2006 m. lapkričio 08 d. 

 

KREipimasis

 

Pastaruoju metu dažnai pabrėžiama aktyvėjanti bendruomeninių organizacijų visuomeninė veikla šalyje. Šios organizacijos darbuojasi aktualiausiose vietos gyventojams srityse kaip kaimuose, taip ir miestuose. Kaimo bendruomeninių organizacijų veiklą remia ir globoja Žemės ūkio ministerija, kitos žemdirbių institucijos bei įvairios Europinės programos.  Tuo tarpu miesto bendruomenių organizacijoms  sunku rasti Lietuvos vyriausybėje padalinį, kuris kuruotų miestų bendruomenių subalansuotą plėtrą, kurios principus bei strategiją nusako Alborgo chartija (Europos miestų subalansuotos plėtros chartija). Šią chartiją yra pasirašę keletas Lietuvos miestų. 2006 m.vasarą ją pasirašė ir Kaunas.

Taip pat neramu, kad Seimas, visų pirma Seimo nariai, rinkti miestų vienmandatėse apygardose, paliko be dėmesio miestų bendruomenes ir jų organizacijas, dažniausiai atstovaujančias žymiai didesnėms, negu kaimų ar miestelių, gyventojų grupėms.

Miestų gyventojai tradiciškai yra labiau susvetimėję, retai bendrauja tarpusavyje, mažiau pažįsta daugiabučiuose gyvenančius savo kaimynus, todėl miestų bendruomenių aktyvui burti gyventojus bendroms iniciatyvoms yra sunkiau. O miesto bendruomeninio sektoriaus dalyvavimas sprendimų priėmimo bei reikalingų pokyčių vietos bendruomenėse įgyvendinimo procesuose yra esminiai viešosios politikos iššūkiai. Vis dėlto pastaruoju metu yra labai suaktyvėjusi miesto bendruomenių veikla ir jų organizacijų kūrimasis: vien Kaune yra susikūrę ir aktyviai veikia 26 bendruomenių centrai, iš kurių 18 yra susivieniję į Kauno bendruomenių centrų asociaciją. Kauno miesto savivaldybė atsižvelgia į asociacijos pasiūlymus, pagal galimybes remia bendruomenių centrų judėjimą: jau treti metai Kauno miesto savivaldybės bendruomenių centrų rėmimo fondas skiria lėšų bendruomenių centrų projektams. Suprantama, savivaldybių galimybės paremti bendruomeninių organizacijų veiklą yra ribotos, todėl kaip niekad yra aktuali ir nacionalinė miestų bendruomenių strateginės plėtros politika ir tam tikslui numatyta  Valstybės parama. Jei kaimo bendruomeninėms organizacijoms paremti šiemet buvo skirta 3 mln. Lt, 2007 m. planuojama skirti 4 mln., tai miestų bendruomenių organizacijoms, kurios yra vienos svarbiausių pilietiškumo ugdymo židinių, kol kas nenumatyta skirti jokios paramos. Valstybės politika skiria daug dėmesio nedarbo mažinimui, miestų infrastruktūros,  verslo plėtrai ir kt. sritims,  bet visiškai užmiršta atsižvelgti į vietinių bendruomenių vaidmenį ir poreikius. Bet kokių teigiamų pokyčių įgyvendinimas bus sėkmingas tik įgyvendinus platų žmogiškų resursų plėtros procesą. O tam vienintelė terpė yra aktyvios bendruomeninės organizacijos ir per jų veiklą įgyvendinamas piliečių dalyvavimas. 

Kreipdamiesi į Jus mes tikimės, kad miestų bendruomeninių organizacijų atstovų balsas bus išgirstas, kad ne tik kaimų, bet ir miestų bendruomeninių organizacijų veikla bus įvertinta bei paskatinta ne tik moraliai, bet ir palaikyta finansiškai.

 

Pagarbiai,

 

Kauno bendruomenių centrų vardu,

Kauno bendruomenių centrų asociacijos tarybos pirmininkas                  Ramūnas Navickas

2006-11-10

Visos naujienos

© 2011-2024 KBCA. Visos teisės saugomos
Programinis sprendimas: WebTemple